Taliviljade seemned 2015

 

Talinisu sordivalikul lähtume eesmärgist kasvatada korralik toidunisusaak. Lisaks kõrgele saagipotentsiaalile ning headele proteiini- ja kleepvalgunäitajatele on oluline koristusaeg, et vähendada vihmast tekkivat riski langemisarvule.

Talinisu "FREDIS" vastab hästi eeltoodud kriteeriumitele. Lisaks saagi kvaliteediriski vähenemisele võimaldab varane koristus külvata õigeaegselt talirapsi või vahekultuure, kui külvikorras järgneb suvivili.

Fredise saagipotentsiaali näitab edukas esinemine 2014. aasta viljelusvõistlusel, kus Piibe Post Valjala POÜ-st saavutas Fredisega saagikuse 9,4 t/ha.

http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/uudised/noored-naised-kasvatasid-voistluspoldudel-rekordsaake?id=69769733

Talinisu FREDIS C2

Pakend: 1000 kg

Fredis on varajane talinisu, mis sobib hästi talirapsi eelkultuuriks. Kasvuaeg võrdne ‘Ramiroga’. Hea talvekindlusega (ei nakatu lumiseende). Fredis on kõrge saagipotentsiaaliga ning suhteliselt suure 1000 tera massi ja mahumassiga. Väga kõrge proteiini ja kleepvalgu sisaldusega. Langemisarv hea. Sobilik kasvatada toidunisuks.

Lühema kõrrega, ohteline.

 

Lisainfo ja tellimine: Ott Läänemets, tel. 5650 8357, ott[at]avispeamees.ee

 
OÜ Avispeamees, Avispea küla, Väike-Maarja vald, Lääne-Virumaa, 46208. Telefon: +372 56 606 357, e-post: avispeamees @ avispeamees.ee