Ettevõttest

 

OÜ Avispeamees on sertifitseeritud teraviljaseemne tootmisele spetsialiseerunud põllumajandusettevõte.

Kuulume Põllumeeste Ühistusse Kevili ning Eesti Seemneliitu.

 

Omame pikaajalist kogemust sertifitseeritud teraviljaseemne tootmises. Lähtuvalt enda vajadustest valime ning uuendame pidevalt paljundamiseks sobivaid sorte. 2015. hooajal on sordivalikus suvinisu SPECIFIC ning suviodrad GRACE ja ANNI. Peamiseks talinisuks on valitud väga varajane ning toidukvaliteeti pakkuv FREDIS, mis on suurepärane eelkultuur talirapsile.

 

Masinapark

Mullaharimiseks kasutame peamiselt 8- seeria John Deere traktoreid ning Väderstadi ja Lemkeni põimagregaate (6m). Vähemal määral on kasutuses ka 5 - hõlmaline Kuhni pöördader.

Külvame 8 - seeria John Deere traktori ning Väderstadi 6-meetrise kombikülvikuga. Kevadest 2014 on lisaks kasutusel 8m Väderstad Seed Hawk otsekülvik.

Taimekaitsetöid teeme John Deere iseliikuva pritsiga 5430i. Nii mullaharimisel, külvil kui ka pritsimisel kasutame JD Autotrak automaatroolimise süsteeme.

Viljakoristusel kasutame kahte teraviljakombaini: JD 9660i (7,6 m) ja Claas Lexion 750 (9 m). Kombainide alt korjab enamasti vilja kokku Hawe kogurhaagis ning kuivatisse jõuab see veoautol.

Omame kahte viljakuivatusliini, millest üks on kasutusel seemne tootmiseks.

 

 

 

 

 

 

 

 
OÜ Avispeamees, Avispea küla, Väike-Maarja vald, Lääne-Virumaa, 46208. Telefon: +372 56 606 357, e-post: avispeamees @ avispeamees.ee